604 264 399, 777 308 060 autodilna.dvorak@centrum.cz

    renovace brzdových kotoučů a bubnů

Provádíme

Repasujeme brzdové kotouče a brzdové bubny. Na jedno upnutí se srovnají všechny dosedací a brzdné plochy, tím je zajištěna ideální brzdná vlastnost, jako u nových kotoučů. A to vše za zlomkovou cenu.

Podmínkou však je, že repasovaný díl nesmí přesahovat povolený minimální rozměr. (viz. tabulky výrobce)

Opotřebovaný brzdový kotouč / buben

Opotřebený brzdový kotouč / buben nemá rovné brzdné plochy, má projeté tzv „hrany“ v místech kde nedosedá brzdové obložení, může být zvlněný, nesouměrně opotřebovaný, v některých místech vyrezlý atp…

Brzdový kotouč / buben je nutné při výměně brzdového obložení vyměnit, nebo srovnat !!!

V dnešní době bohužel spoustu lidí i „profesionálů“ mění pouze brzdové obložení a brzdové kotouče nechá původní, protože splňují minimální rozměr daný výrobcem. Takto opravené brzdy ale nikdy nedosahují účinnosti brzd opravených správným způsobem. Nové brzdové obložení má rovné dosedací plochy, kdežto staré kotouče nikoliv. obložení se tedy dotýká při brždění pouze na několika místech (nikoli celou plochou), kde dochází k vyšším teplotám, než na které jsou brzdy konstruovány a kotouč se má snahu „zvlnit“ – následné kopání do volantu a brzdového pedálu. Zároveň je mnohem menší styčná plocha a tím i menší brzdný účinek.

Jelikož je každý kotouč opotřebený jinak, následně je i brzdný účinek každého kola jiný. To znamená, že při prudkém brždění táhne auto ke straně a může tak snadno dojít k nehodě.

Srovnaný brzdový kotouč / buben

Rovnáme brzdové kotouče i bubny

Brzdový kotouč i buben srovnáme na jedno upnutí. To znamená, že plocha dosedací na náboj je společně s brzdnou plochou kotouče dokonale rovná a  zároveň rovnoběžná stejně tak, jako je tomu u nového dílu a to pouze za zlomek ceny.

Všechny plochy jsou rovné

Po srovnání všech funkčních ploch dochází k dokonalému kontaktu nového brzdového obložení s plochou kotouče a proto i k maximálnímu možnému brzdnému účinku.

Obě kola brzdí stejnou silou a tak i při prudkém brždění auto stále drží přímý směr jízdy

Najdete nás

ONLINE REZERVACE

objednejte se online pomocí emailu

Kontakt

Zavolejte nám

+420 604 264 399

+420 777 308 060

KUTNÁ HORA

Slévárenská 308

284 01

autodilna.dvorak@centrum.cz

po - pá     8:00 - 16:00

So - Ne     zavřeno

mimo pracovní dobu lze po dohodě