604 264 399, 777 308 060 autodilna.dvorak@centrum.cz

klimatizace

Dezinfekce ozónem

^

Co je ozonové čištění a jak funguje?

Ozonové čištění je nejnovější technologií v oblasti dezinfekce. Ozón se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla a jeho účinost je známá z mnoha oborů, obzvláště ze zdravotnictví. Rychle a spolehlivě ničí i velmi odolné druhy mikroorganismů a bakterií.

^

Proč použít ozón v automobilech ?

V systémech klimatizací vznikají bakterie a plísně, které zde naleznou ideální životní podmínky. Ty jsou původem zápachu, mohou ohrožovat zdraví řidiče, pasažérů (malých dětí, alergiků), a také způsobovat korozi výparníku.

^

Benefity získané použitím ozónu

  • odstranění zápachu a dezinfekce interiéru 
  •  chrání zdraví řidiče i posádky
  •  prodlužuje životnost částí klimatizace vozidla
  •  působí v celém interiéru vozidla
  •   eliminace pachu domácích zvířat
  •  odstranění zápachu ze zakouřených interiérů
  •  odstranění plísní v čalounění
  •  mimořádně efektivní v boji proti alergenům
^

Existuje virus či bakterie odolávající ozónu?

K dezinfekci ozónem dochází prasknutím buněčné stěny a tím je bakterie zničena

Při čištění je využíván nejmodernější dezinfekční prostředek využívaný ve zdravotnictví ozón (O3). Čistý bezbarvý plyn, který nezanechává stopy ani zápach a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky. Velmi malá velikost částeček ozónu umožňuje proniknout i do míst, kam se chemická dezinfekce nedostane.

Různé sprejové deodoranty a levné prostředky typu „čerstvý vzduch“ neodstraní bakterie a plísně, pouze maskují zápach. Ozón ničí, nemaskuje !!!

Plnění systému klimatizace

Plnění a doplnění chladiva autoklimatizace 
chladivem R134a (běžný typ chladiva)
Všechny značky a druhy vozidel – osobní, dodávky
Na počkání, bez objednání.
Systém před samotným plněním vyvákuujeme a otestujeme tak těsnost vašeho systému, aby v případě netěsnosti neproběhlo plnění zbytečně.

opravy kompresorů

Naplnili jste klimatizaci a ona přesto nechladí ? Závada může být i v elektroinstalaci (ovládání kompresoru klimatizace), popřípadě přímo v kompresoru, nebo prvků klimatizace nutných pro správný chod. Závadu zjistíme a opravíme k vaší spokojenosti.
Ani prevence by se však neměla podceňovat.Během zimního období je žádoucí minimálně jednou za měsíc zapnout klimatizaci, aby se promíchal usazený olej s médiem a řádně se promazal kompresor klimatizace.
Pokud vyschnou těsnící ucpávky kompresoru, médium ze systému unikne a kompresor se při zapnutí zadře. Toto poškození je téměř neopravitelné a ceny nových kompresorů se pohybují v řádu 10 000 – 30 000Kč.
K podobnému poškození může dojít, pokud klimatizace nebyla dlouho čištěna. Je to podobné, jako když nebudete měnit olej v motoru. Pokud je množství náplně klimatizace výrazně nižší, než předepsané, dochází k nadměrnému zatížení kompresoru a jeho životnost se rapidně snižuje. Těmto závadám lze předejít pravidelnou údržbou.
Nechte si klimatizaci včas zkontrolovat, kontrola se vyplatí více, než koupě nového kompresoru!

Detekce úniku chladiva

Detekce pomocí špičkového infračerveného detektoru úniku chladiv.

Pokud i vy musíte vždy před sezónou klimatizaci nechat doplnit a na začátku následující sezóny je opět prázdná, dochází k úniku chladiva vlivem nějaké netěsnosti v systému. V dnešních vysokých cenách chladícího média se nejedná o zanedbatelnou část vašeho finančního rozpočtu. S naším vybavením jsme schopni odhalit únik chladiva již od 3g/rok, což při celkové průměrné náplni (500g) je únik minimální.

Nalezenou netěsnost opravíme a tím Vám ušetříme spoustu času a peněz za opakované každoroční plnění klimatizace.

POKUD MÁTE JAKÝKOLIV PROBLÉM SE SYSTÉMEM KLIMATIZACE, NEVÁHEJTE SE NÁM OZVAT

Najdete nás

ONLINE REZERVACE

objednejte se online pomocí emailu

Kontakt

Zavolejte nám

+420 604 264 399

+420 777 308 060

KUTNÁ HORA

Slévárenská 308

284 01

autodilna.dvorak@centrum.cz

po - pá     8:00 - 16:00

So - Ne     zavřeno

mimo pracovní dobu lze po dohodě